Zmiana konwencjonalnych papierosów na alternatywny wybór z saszetkami nikotynowymi – The Lumi Club, nowa marka na rynku UK

Saszetki nikotynowe to rosnąca pozycja w kategorii produktów zawierających nikotynę. Na północy Europy stały się zamiennikiem stosowanych dotychczas papierosów elektronicznych oraz produktów tytoniowych. Jako zdrowsza alternatywa coraz bardziej zagarniają rynek, tym samym wycofując powoli z rynku produkty rakotwórcze i zanieczyszczające środowisko.

Polityka wielu krajów zakłada wycofanie produktów tytoniowych, a palacze potrzebują alternatywy.

Tak pojawił się pomysł na stworzenie marki finlandzkiej LUMI, producenta saszetek nikotynowych, z nowatorskim kanałem subskrypcyjnym, dopasowanym do potrzeb i oczekiwań klientów.

ZADANIE AGENCJI

Naszym zadaniem było przeprowadzenie audytu marki, utworzenie Key Message oraz zaprojektowanie brandingu i identyfikacji, w tym opakowań. Produkt miał trafić do klientów w UK, dlatego skupiliśmy się na tamtejszych motywacjach oraz postawach związanych z subskrypcyjnym modelem.

Skandynawskie saszetki nikotynowe LUMI wyróżnia szeroka paleta smaków i mocy (mg zawartej nikotyny). Przewagą jest również świeżość produktu oraz uczciwa cena, których zachowanie jest możliwe, dzięki innowacyjnemu modelowi subskrypcyjnemu.

EGZEKUCJA

LUMI, jako produkt oraz marka wyprzedza swoją konkurencję na niemal każdej płaszczyźnie. Dostarcza nowatorskie kanały sprzedaży oraz produkt, którego jakość i smak zadowoli każdego użytkownika. Dodatkowo są to produkty, których używać można w przeciwieństwie do innych zawierających nikotynę, praktycznie wszędzie i przy każdej okazji.

Tak powstało Key Message marki „One Step Ahead”. Zawsze przed konkurencją, dzięki jakości, świeżości, uczciwej cenie oraz personal touch, jaki nadaje kraftowy charakter firmy.

BRANDING

To przesłanie pozwoliło nam stworzyć minimalistyczny i wyróżniający na tle konkurencji branding, skupiający się na skandynawskich korzeniach marki. Zaprojektowaliśmy proste, ale skuteczne logo oraz identyfikację prezentującą smaki oraz moc każdego wariantu. Branding miał być informacyjny, przejrzysty i zrozumiały dla klienta. Komunikuje on najwyższej klasy produkt, dopracowany w każdym, najmniejszym szczególe oraz skandynawskie korzenie marki.