Za nami kolejny rok efektywnej współpracy z firmą Medcom – jednym z najbardziej innowacyjnych producentów energolelektroniki dla transportu publicznego na świecie. Działania komunikacyjne wspierane przez Wills Integrated miały na celu przede wszystkim pozycjonowanie rozwiązań marki – w tym unikalnej technologii węglika krzemu – w szeroko pojętym otoczeniu B2B przedsiębiorstwa. Przemyślana strategia, odpowiednio dobrane kanały i narzędzia, a także efektywna realizacja przyczyniły się do zwiększenia świadomości oferty wśród obecnych oraz potencjalnych klientów i partnerów biznesowych Medcomu. 

W Wills Integrated wierzymy, że działania promocyjne powinny być nie tylko widoczne i angażujące, ale przede wszystkim skuteczne. Dotyczy to szczególnie rynku B2B i wąskich, specjalistycznych branż, gdzie założone cele często osiąga się nie dzięki komunikacji zasięgowej, ale precyzyjnemu doborowi kanałów i narzędzi, które umożliwiają skuteczne dotarcie do wybranych przedstawicieli grup docelowych. Taką właśnie strategię przyjęliśmy we współpracy z firmą Medcom. 

Stała komunikacja w mediach branżowych 

Topowe media branżowe stanowiły jedną z głównych osi systematycznej komunikacji adresowanej do przedstawicieli polskiego rynku skupionego wokół produkcji oraz zakupu pojazdów szynowych, autobusów elektrycznych i wodorowych, a także trolejbusów. Ubiegłoroczne publikacje koncentrowały się głównie wokół bezemisyjnego transportu publicznego, który stanowi obecnie jedno z największych wyzwań zarówno dla producentów energoelektroniki i pojazdów, jak też dla przewoźników i władz samorządowych. Naszym celem jest to, aby Medcom – jako jedna z pierwszych na świecie firm, która wprowadziła do seryjnej produkcji napędy i urządzenia w technologii węglika krzemu (SiC) – była stałym i aktywnym uczestnikiem dyskursu w temacie innowacji związanych z transportem publicznym. 

Podejmowane działania o charakterze media relations zapewniły marce stałą obecność na takich portalach, jak: rynek-kolejowy.pl, transport-publiczny.pl czy transinfo.pl. 

Angażujące projekty w mediach ogólnopolskich

Uzupełnieniem aktywności w mediach branżowych był udział firmy w projektach realizowanych przez czołowe, ogólnopolskie redakcje podejmujące tematykę transportu publicznego. Wśród nich na uwagę zasługuje chociażby akcja „Zawsze po drodze”, w ramach której przedstawiciele Medcomu wraz ze swoimi partnerami biznesowymi gościli w debacie Gazety Wyborczej dotyczącej przyszłości transportu miejskiego w Warszawie. Działania pozycjonujące markę obejmowały także artykuły na wyłączność na łamach Gazety Wyborczej, podcast z przedstawicielem firmy, obecność na dedykowanej stronie www oraz publikacje w mediach społecznościowych. Warto również wspomnieć o efektywnej współpracy z redakcją dziennika Rzeczpospolita, która realizowała dedykowane materiały tekstowe i video w trakcie obecności firmy na targach Innotrans w Berlinie. 

Komunikacja i wsparcie obecności na wydarzeniach

Firma Medcom od początku swojej działalności systematycznie uczestniczy w targach i konferencjach branżowych w Polsce i na świecie. Jednymi z najważniejszych wydarzeń tego typu w ubiegłym roku były Międzynarodowe Targi Techniki Transportowej InnoTrans w Berlinie, a także Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Kielcach.

W ramach współpracy, aby wzmocnić widoczność marki przed i w trakcie wydarzeń, Wills Integrated realizuje szereg działań komunikacyjnych, w tym m.in. tworzenie dedykowanych landing page, które stanowią główną platformę komunikacji targowej, przygotowywanie treści do folderów czy zapewnienie informacji o obecności na wydarzeniach w polskich oraz zagranicznych mediach branżowych. 

Długofalowa współpraca, zauważalne efekty

Wills Integrated współpracuje z Medcomem od 2016 roku, odpowiadając m.in. za strategię komunikacji, consulting strategiczny, realizację kampanii komunikacyjnych, public relations i współprodukcję materiałów wizerunkowych. Dziękujemy firmie Medcom za zaufanie i kolejny rok efektywnej współpracy.