Social Media | Wills Integrated

Social Media

Wszystko, co sprawi,
że marka zbuduje społeczność.

Digital

Wszystko, co sprawi,
że marka zbuduje społeczność.

Social Media
Zapewnimy obecność marki w mediach społecznościowych, by umożliwić bliższy z nią kontakt lub dobudować zasięg komunikacji

Video & Content
Stworzymy treści, obok których nie sposób przejść obojętnie

Influencer Marketing
Do promowaniu kampanii dobierzemy influencerów i skoordynujemy współpracę z nimi

Content Everywhere
Zadbamy o optymalne wykorzystanie przygotowanych treści we wszystkich kanałach

Aktywacje
Wypracujemy multikanałową aktywację konsumencką, która zaangażuję grupę docelową

Audyt i analityka
Ocenimy skuteczność prowadzonych działań, wskazując ich efekty w raportach

Projekty

Kakto

Pokazaliśmy przyjazną stronę sprzedaży

Kakto

Pokazaliśmy przyjazną stronę sprzedaży

Wyzwanie: Stanęliśmy przed zadaniem opracowania komunikacji budującej świat marki od zera. Po przeprowadzeniu audytu odbioru marki okazało się, że każdy interpretuję ją jak chce.

Efekt: W opracowanej kampanii wideo postawiliśmy na dwie główne wartości sklepów lokalnych Kakto: sprzedaż z ludzką twarzą i fachowa porada. Wykorzystaliśmy wizerunek sprzedawców Kakto co nie tylko zwiększyło autentyczność przekazu, ale też podziałało pozytywnie na samych pracowników. Po 3 tygodniach emisji z nowym wizerunkiem marki zapoznało się prawie 3 mln osób.

Anwen

Wszystko się ułoży

Anwen

Wszystko się ułoży

Wyzwanie: Za cel obraliśmy wzrost świadomości marki i edukację w obszarze świadomej pielęgnacji włosów. Zależało nam na dotarciu do grup docelowych, które jeszcze nie znają̨ firmy Anwen, wzmocnieniu świadomości wśród obecnych klientek i skojarzeniu marki z autentycznością.

Efekt: Nowe otwarcie w komunikacji marki z wykorzystaniem autentycznych historii o sporym ładunku emocjonalnym. Publikacje influencerek związane z akcją wygenerowały ponad 235 000 wyświetleń i 10 000 reakcji. W ramach konkursu wyróżniliśmy łącznie 40 opowieści klientek, które stały się źródłem cennych insightów dla storytellingu marki Anwen. Sam konkurs zakończył się kameralnym eventem, który stał się przestrzenią spotkania użytkowniczek, influencerek i przedstawicielek marki Anwen.

FIBO

Efektywne leady

FIBO

Efektywne leady

Wyzwanie: Zwiększenie znajomości oferty produktowej w ograniczonej terytorialnie grupie docelowej. Strona ofertowa skupiała się na możliwości budowania własnego pakietu usług. Potrzebowaliśmy reorganizacji customer journey.


Efekt: Wykorzystanie klimatycznych materiałów wideo pozwoliło na połączenie komunikacji produktowej z wizerunkową, co przełożyło się na efektywność kosztową kampanii. Stworzyliśmy wygodny szablon stron docelowych, dzięki czemu nie musimy obawiać się zmian w strukturze oferty. W trakcie pierwszych 3 miesięcy funkcjonowania nowego systemu prawie 25 tys. osób zainteresowało się ofertą Fibo.

Perlux

Kapsułki do prania źródłem pewności siebie?

Perlux

Kapsułki do prania źródłem pewności siebie?

Wyzwanie: marka Perlux od kilku lat próbowała znaleźć swoje miejsce na rynku. Naszym celem było opracowanie platformy komunikacji, która pozwoli wyróżnić markę wśród konkurencji i nadać jej nową dynamikę.

Efekt: „Nie potrzebujesz innych dodatków” to kampania wzmacniające kobiecą pewność siebie. Każda kobieta ma w swojej szafie "superciuch", który dodaje kilka dodatkowych punktów wiary we własne siły, nastraja pozytywnie i napędza do działania. Perlux jako marka ma pełnić funkcję pomocnika, który dba o te ważne stroje. Koncepcja pozwoliła wyróżnić Perlux na zunifikowanym rynku i została bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców.

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Wyzwanie: Pomimo tego, że z produktów Floriny korzystało wielu klientów, świadomość marki była na bardzo niskim poziomie (rozpoznawalność wspomagana: 7%). Za cel obraliśmy zbudowanie świadomości marki oraz nadanie jej charakteru.

Efekt: Systemowe działania strategiczne oraz szeroko zakrojona kampania omnichannelowa (Digital, Prasa oraz TV), a także aktywacje konsumenckie już po 12 miesięcach przyniosły mierzalne efekty. Rozpoznawalność marki wzrosła do 21%, zasięg marki sięgnął 800 tys. osób dziennie, a sprzedaż najważniejszych produktów R/R wzrosła o 30-60% w zależności od danego segmentu.

Perfect House

Pielęgnacja domu to więcej niż sprzątanie

Perfect House

Pielęgnacja domu to więcej niż sprzątanie

Wyzwanie: Wypromowanie marki płynów, żeli i mleczek do pielęgnacji domu, która została rok wcześniej wprowadzona na rynek bez widocznego sukcesu. Dość wysoka cena oraz znacząca konkurencja utrudniały zdobycie rynku.

Efekty: Koncepcja kosmetyków do wnętrz, które pomagają pielęgnować dom i tworzyć z niego wyjątkowe miejsce, wsparta atrakcyjnym konkursem oraz działaniami reklamowymi pozwoliła przebić się marce do świadomości odbiorców. Podczas trzymiesięcznej kampanii komunikat na temat Perfect House dotarł do blisko 3 mln osób.

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Wyzwanie: Launch pierwszej w Polsce wypożyczalni samochodów elektrycznych. Carsharing był wtedy nieznaną usługą - tylko 3% Wrocławian miało okazję z niego korzystać, a 29% z nich miało świadomość jego istnienia. Z rezerwą podchodzili do samochodów elektrycznych. Równocześnie startował ogólnopolski gracz z ugruntowaną pozycją i flotą samochodów spalinowych.

Efekt: Rozpoznawalność spontaniczna marki sięgnęła 40% (wobec 6% największego konkurenta). Samochody wypożyczono 600 tys. razy i przejechano nimi ponad 4 mln kilometrów.

Walldesign

Konkurs wprowadzający nową kategorię produktów

Walldesign

Konkurs wprowadzający nową kategorię produktów

Wyzwanie: Produkt słabo rozpoznawalny w poszerzonej grupie docelowej potrzebował efektywnej aktywacji, która nie tylko zwiększy świadomość marki, ale też zachęci do edukacji na temat produktów. Ograniczenia czasowe i budżetowe zmuszały nas do kumulacji komunikacji wizerunkowej i sprzedażowej.

Efekt: Przystępna architektura informacji sprawiła, że przez stronę wysłano około 600 zgłoszeń konkursowych, a średnio 30% odbiorców zainteresowało się treściami produktowymi. W efekcie wolumen sprzedaży wzrósł, a sprzedawcy w sklepach odczuli, że większa liczba klientów zna Walldesign.

Uponor

Gdzie woda, tam Uponor

Uponor

Gdzie woda, tam Uponor

Wyzwanie: Skupiliśmy się na zbudowaniu wizerunku marki-eksperta w mediach równolegle z rozbudowaniem komunikacji w kanałach SM.

Efekt: Przez rok wygenerowaliśmy ponad 200 wartościowych publikacji, a treści na Facebooku dotarły do ponad 1 mln użytkowników. Dzięki zbalansowaniu pomiędzy kluczowymi mediami online i offline w media planie, marka jest stale obecna przy najważniejszych wydarzeniach branżowych.

MOICO

W miejskiej dżungli z MOICObotem

MOICO

W miejskiej dżungli z MOICObotem

Wyzwanie: Aby wypromować narzędzie, które ma za zadanie usprawnić obsługę klienta, uruchomiliśmy grę miejską. Miejska Dżungla została podzielona na kilka etapów, a wskazówki do kolejnych były przekazywane przez MOICObota. Na śmiałków, którzy przeszli wszystkie etapy, czekały atrakcyjne nagrody.

Efekt: Akcja przyczyniła się nie tylko do wypromowania narzędzia, z którego stale korzysta obecnie 20% klientów Moico, ale także ugruntowała pozycję marki MOICO, jako innowacyjnego dostawcy Internetu światłowodowego. 58 tysięcy internautów dowiedziało się o akcji organicznie.

Villeroy & Boch

Zaangażowaliśmy pół tysiąca architektów

Villeroy & Boch

Zaangażowaliśmy pół tysiąca architektów

Wyzwanie: Przezwyciężenie niskiej świadomości oferty produktowej wśród architektów. Naszym celem było dotarcie do minimum 300 biur architektonicznych z komunikatem prezentującym panele podłogowe.

Efekt: Zaprosiliśmy polskich architektów i projektantów do przygotowania tablicy inspiracji, zbudowanej na podstawie paneli podłogowych Villeroy & Boch. Koncepcja konkursu zakładała, że uczestnik będzie musiał zapoznać się z produktami marki, co tak naprawdę było naszym celem. Dzięki wielokanałowej komunikacji zaangażowaliśmy około 500 studiów architektonicznych, a komunikat na temat oferty dotarł do 3 milionów osób.

Aluprof

Lider powinien mieć posłuch

Aluprof

Lider powinien mieć posłuch

Wyzwanie: Umocnienie wizerunku firmy będącej europejskim liderem branży przy limitowanym budżecie na media.

Efekt: Bez wydania złotówki zwiększyliśmy średni zasięg dzienny na FB o 58% i uzyskaliśmy 1 000 publikacji w mediach na temat marki w ciągu roku. Atrakcyjny content pozwala na zwiększenie zasięgu w Socia Media przy utrzymaniu wysokiego zaangażowania.

Zobacz inne obszary