Creative | Wills Integrated

Creative

Wszystko, co sprawi,
że marka pobudzi emocje.

Creative

Wszystko, co sprawi,
że marka pobudzi emocje.

Platforma komunikacyjna
Stworzymy podstawę komunikacji, która będzie mogła być rozwijania przez wiele lat

Spoty reklamowe
Od treatmentu po przesłanie do wydawcy zajmiemy się kreacją, produkcją i postprodukcją wideo

Sesje zdjęciowe
Podkreślimy charakter marki na zdjęciach produktowych, studyjnych lub wizerunkowych

Key Visual
Opracujemy graficzny motyw przewodni

Naming
Wypracujemy nazwę i hasło, które spełnią swoje zadanie

Akcje niestandardowe
Będziemy otwarci na nieszablonowe rozwiązania, które pozwolą zapamiętać naszą kampanię

Projekty

Perlux

Kapsułki do prania źródłem pewności siebie?

Perlux

Kapsułki do prania źródłem pewności siebie?

Wyzwanie: marka Perlux od kilku lat próbowała znaleźć swoje miejsce na rynku. Naszym celem było opracowanie platformy komunikacji, która pozwoli wyróżnić markę wśród konkurencji i nadać jej nową dynamikę.

Efekt: „Nie potrzebujesz innych dodatków” to kampania wzmacniające kobiecą pewność siebie. Każda kobieta ma w swojej szafie "superciuch", który dodaje kilka dodatkowych punktów wiary we własne siły, nastraja pozytywnie i napędza do działania. Perlux jako marka ma pełnić funkcję pomocnika, który dba o te ważne stroje. Koncepcja pozwoliła wyróżnić Perlux na zunifikowanym rynku i została bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców.

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Wyzwanie: Pomimo tego, że z produktów Floriny korzystało wielu klientów, świadomość marki była na bardzo niskim poziomie (rozpoznawalność wspomagana: 7%). Za cel obraliśmy zbudowanie świadomości marki oraz nadanie jej charakteru.

Efekt: Systemowe działania strategiczne oraz szeroko zakrojona kampania omnichannelowa (Digital, Prasa oraz TV), a także aktywacje konsumenckie już po 12 miesięcach przyniosły mierzalne efekty. Rozpoznawalność marki wzrosła do 21%, zasięg marki sięgnął 800 tys. osób dziennie, a sprzedaż najważniejszych produktów R/R wzrosła o 30-60% w zależności od danego segmentu.

Perfect House

Pielęgnacja domu to więcej niż sprzątanie

Perfect House

Pielęgnacja domu to więcej niż sprzątanie

Wyzwanie: Wypromowanie marki płynów, żeli i mleczek do pielęgnacji domu, która została rok wcześniej wprowadzona na rynek bez widocznego sukcesu. Dość wysoka cena oraz znacząca konkurencja utrudniały zdobycie rynku.

Efekty: Koncepcja kosmetyków do wnętrz, które pomagają pielęgnować dom i tworzyć z niego wyjątkowe miejsce, wsparta atrakcyjnym konkursem oraz działaniami reklamowymi pozwoliła przebić się marce do świadomości odbiorców. Podczas trzymiesięcznej kampanii komunikat na temat Perfect House dotarł do blisko 3 mln osób.

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Wyzwanie: Launch pierwszej w Polsce wypożyczalni samochodów elektrycznych. Carsharing był wtedy nieznaną usługą - tylko 3% Wrocławian miało okazję z niego korzystać, a 29% z nich miało świadomość jego istnienia. Z rezerwą podchodzili do samochodów elektrycznych. Równocześnie startował ogólnopolski gracz z ugruntowaną pozycją i flotą samochodów spalinowych.

Efekt: Rozpoznawalność spontaniczna marki sięgnęła 40% (wobec 6% największego konkurenta). Samochody wypożyczono 600 tys. razy i przejechano nimi ponad 4 mln kilometrów.

Kakto

Pokazaliśmy przyjazną stronę sprzedaży

Kakto

Pokazaliśmy przyjazną stronę sprzedaży

Wyzwanie: Stanęliśmy przed zadaniem opracowania komunikacji budującej świat marki od zera. Po przeprowadzeniu audytu odbioru marki okazało się, że każdy interpretuję ją jak chce.

Efekt: W opracowanej kampanii wideo postawiliśmy na dwie główne wartości sklepów lokalnych Kakto: sprzedaż z ludzką twarzą i fachowa porada. Wykorzystaliśmy wizerunek sprzedawców Kakto co nie tylko zwiększyło autentyczność przekazu, ale też podziałało pozytywnie na samych pracowników. Po 3 tygodniach emisji z nowym wizerunkiem marki zapoznało się prawie 3 mln osób.

Walldesign

Nadaliśmy marce ludzką twarz

Walldesign

Nadaliśmy marce ludzką twarz

Wyzwanie: Rozpoczęliśmy transformacje marki z segmentu premium do bardziej przystępnej półki. Konieczne było przygotowanie zdjęć, które odczarują niedostępność bijącą z wcześniejszych kreacji. Nieefektywne pozycjonowanie wpływało negatywnie na rozpoznawalność marki.

Efekt: W ciągu dwóch dni zdjęciowych zrealizowaliśmy fotografie ilustrujące montaż, a także dwie zupełnie odmienne aranżacje – w stylu modern i boho. Zdjęcia odegrały zasadniczą rolę w prowadzonej kampanii i zapewniły świetną konwersję w mediach horyzontalnych.

MOICO

W miejskiej dżungli z MOICObotem

MOICO

W miejskiej dżungli z MOICObotem

Wyzwanie: Aby wypromować narzędzie, które ma za zadanie usprawnić obsługę klienta, uruchomiliśmy grę miejską. Miejska Dżungla została podzielona na kilka etapów, a wskazówki do kolejnych były przekazywane przez MOICObota. Na śmiałków, którzy przeszli wszystkie etapy, czekały atrakcyjne nagrody.

Efekt: Akcja przyczyniła się nie tylko do wypromowania narzędzia, z którego stale korzysta obecnie 20% klientów Moico, ale także ugruntowała pozycję marki MOICO, jako innowacyjnego dostawcy Internetu światłowodowego. 58 tysięcy internautów dowiedziało się o akcji organicznie.

Uponor

Nowe życie rur

Uponor

Nowe życie rur

Wyzwanie: Zbudowanie atrakcyjnej komunikacji dla produktu, który na pierwszy rzut oka wydaje się nudny i czysto techniczny.

Efekt: Wybrana koncepcja opierała się na pokazywaniu rur w niekonwencjonalny sposób i wykorzystywaniu ich do budowania komunikatu kontekstowo. Dzięki opracowaniu pojemnej platformy komunikacyjnej mogliśmy zwiększyć częstotliwość pojawiania się marki w świadomości klientów.

Villeroy & Boch

Zaangażowaliśmy pół tysiąca architektów

Villeroy & Boch

Zaangażowaliśmy pół tysiąca architektów

Wyzwanie: Przezwyciężenie niskiej świadomości oferty produktowej wśród architektów. Naszym celem było dotarcie do minimum 300 biur architektonicznych z komunikatem prezentującym panele podłogowe.

Efekt: Zaprosiliśmy polskich architektów i projektantów do przygotowania tablicy inspiracji, zbudowanej na podstawie paneli podłogowych Villeroy & Boch. Koncepcja konkursu zakładała, że uczestnik będzie musiał zapoznać się z produktami marki, co tak naprawdę było naszym celem. Dzięki wielokanałowej komunikacji zaangażowaliśmy około 500 studiów architektonicznych, a komunikat na temat oferty dotarł do 3 milionów osób.

The Network

Stworzyliśmy przyjazny brand internetu domowego

The Network

Stworzyliśmy przyjazny brand internetu domowego

Wyzwanie: Na rynku lokalnym działało wiele firmy, które konkurowały ze sobą ceną. Nie byliśmy w stanie walczyć w tej wojnie. Musieliśmy stworzyć pierwszy brand na rynku.

Efekty: Wzrost udziałów w rynku o 15%.
Inne marki zaczęły naśladować nasz sposób myślenia.
Marka dorobiła się swoich ambasadorów.

Dzisiejsze czasy: z jednej strony siły zwiększające wymagany wysiłek kognitywny, z drugiej strony siły zmniejszające nasze kognitywne możliwości, co nie?

Kuba ŻołnowskiStrategy Manager

Zobacz inne obszary