Public Relations | Wills Integrated

Public Relations

Wszystko, co sprawi,
że marka będzie opiniotwórcza.

Public Relations

Wszystko, co sprawi,
że marka będzie opiniotwórcza.

Konferencje prasowe
Opracujemy materiały merytoryczne i skoordynujemy organizacje wydarzeń prasowych

Employer Branding
Zadbamy o wizerunek Twojej firmy w oczach obecnych i potencjalnych pracowników

Biuro prasowe
Przejmiemy kontakt z redakcjami i biurami reklamy

Obecność w mediach
Dopasujemy strategię mediową do potrzeb, optymalizując obecność w mediach branżowych i opiniotwórczych

Raporty tematyczne
Dzięki współpracy z ekspertami i agencjami badawczymi stworzymy unikalny content

Personal Branding
Zadbamy o wizerunek najważniejszych osób w firmie

Projekty

Grupa Saint-Gobain

Spotkajmy się na Teamsach!

Grupa Saint-Gobain

Spotkajmy się na Teamsach!

Wyzwanie: Grupa Saint-Gobain na przełomie roku zakończyła transformację struktury firmy. Klient poprosił o wsparcie w organizacji konferencji dla ok. 140 osób za pośrednictwem platformy MS Teams. Naszym zadaniem było stworzenie angażujących aktywacji dla pracowników rozpoczynających podczas pandemii pracę w nowych zespołach.

Efekt: Zaczęliśmy od warsztatów z klientem, co pozwoliło poznać specyfikę zmian, a także potrzeby pracowników firmy. Opracowaliśmy koncepcję kreatywną spotkania, a także oprawę graficzną. W trakcie wydarzenia pracownicy Saint-Gobain obejrzeli animację whiteboard podsumowującą wysiłki ostatnich miesięcy, wzięli udział w zabawnym quizie na ich temat, a także otrzymali personalizowane podziękowania.

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Wyzwanie: Pomimo tego, że z produktów Floriny korzystało wielu klientów, świadomość marki była na bardzo niskim poziomie (rozpoznawalność wspomagana: 7%). Za cel obraliśmy zbudowanie świadomości marki oraz nadanie jej charakteru.

Efekt: Systemowe działania strategiczne oraz szeroko zakrojona kampania omnichannelowa (Digital, Prasa oraz TV), a także aktywacje konsumenckie już po 12 miesięcach przyniosły mierzalne efekty. Rozpoznawalność marki wzrosła do 21%, zasięg marki sięgnął 800 tys. osób dziennie, a sprzedaż najważniejszych produktów R/R wzrosła o 30-60% w zależności od danego segmentu.

Perfect House

Pielęgnacja domu to więcej niż sprzątanie

Perfect House

Pielęgnacja domu to więcej niż sprzątanie

Wyzwanie: Wypromowanie marki płynów, żeli i mleczek do pielęgnacji domu, która została rok wcześniej wprowadzona na rynek bez widocznego sukcesu. Dość wysoka cena oraz znacząca konkurencja utrudniały zdobycie rynku.

Efekty: Koncepcja kosmetyków do wnętrz, które pomagają pielęgnować dom i tworzyć z niego wyjątkowe miejsce, wsparta atrakcyjnym konkursem oraz działaniami reklamowymi pozwoliła przebić się marce do świadomości odbiorców. Podczas trzymiesięcznej kampanii komunikat na temat Perfect House dotarł do blisko 3 mln osób.

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Wyzwanie: Launch pierwszej w Polsce wypożyczalni samochodów elektrycznych. Carsharing był wtedy nieznaną usługą - tylko 3% Wrocławian miało okazję z niego korzystać, a 29% z nich miało świadomość jego istnienia. Z rezerwą podchodzili do samochodów elektrycznych. Równocześnie startował ogólnopolski gracz z ugruntowaną pozycją i flotą samochodów spalinowych.

Efekt: Rozpoznawalność spontaniczna marki sięgnęła 40% (wobec 6% największego konkurenta). Samochody wypożyczono 600 tys. razy i przejechano nimi ponad 4 mln kilometrów.

Blachotrapez

Kierunek: biznes

Blachotrapez

Kierunek: biznes

Wyzwanie: Zbudowanie pozycji lidera w branży oraz wypromowanie nowego biznesowego wizerunku firmy przy jednoczesnym zwiększeniu dotarcia do nowych grup odbiorców.

Efekty: Usystematyzowanie komunikacji produktowej i regularne kontakty z mediami zaprocentowały dotarciem do ponad 2 milionów osób (tylko w Q 1-3 2019). Marka funkcjonuje obecnie, jako międzynarodowa Grupa Kapitałowa i  pojawia się w mediach biznesowych w kontekście m.in. zarządzania, handlu międzynarodowego, inwestycji, działalności CSR, sponsoringu sportowego.

Uponor

Gdzie woda, tam Uponor

Uponor

Gdzie woda, tam Uponor

Wyzwanie: Skupiliśmy się na zbudowaniu wizerunku marki-eksperta w mediach równolegle z rozbudowaniem komunikacji w kanałach SM.

Efekt: Przez rok wygenerowaliśmy ponad 200 wartościowych publikacji, a treści na Facebooku dotarły do ponad 1 mln użytkowników. Dzięki zbalansowaniu pomiędzy kluczowymi mediami online i offline w media planie, marka jest stale obecna przy najważniejszych wydarzeniach branżowych.

MEDCOM

Polskie konstrukcje, międzynarodowe sukcesy

MEDCOM

Polskie konstrukcje, międzynarodowe sukcesy

Wyzwanie: Przygotowanie i egzekucja planu obecności marki na jednych z największych targów kolejowych w Europie. Mieliśmy za zadanie opracować strategię komunikacji, koordynowaliśmy działania PR-owe podczas trwania targów, a także przygotowaliśmy materiały podsumowujące obecność firmy na wydarzeniu.

Efekt: Wykorzystując zainteresowanie mediów wydarzeniem przyczyniliśmy się do wejścia na stałe Medcomu do ogólnopolskich mediów (Rzeczpospolita, Polsat). Wygenerowaliśmy ponad 100 wartościowych publikacji, które dotarły do blisko 1 000 000 osób.

Villeroy & Boch

Zaangażowaliśmy pół tysiąca architektów

Villeroy & Boch

Zaangażowaliśmy pół tysiąca architektów

Wyzwanie: Przezwyciężenie niskiej świadomości oferty produktowej wśród architektów. Naszym celem było dotarcie do minimum 300 biur architektonicznych z komunikatem prezentującym panele podłogowe.

Efekt: Zaprosiliśmy polskich architektów i projektantów do przygotowania tablicy inspiracji, zbudowanej na podstawie paneli podłogowych Villeroy & Boch. Koncepcja konkursu zakładała, że uczestnik będzie musiał zapoznać się z produktami marki, co tak naprawdę było naszym celem. Dzięki wielokanałowej komunikacji zaangażowaliśmy około 500 studiów architektonicznych, a komunikat na temat oferty dotarł do 3 milionów osób.

Aluprof

Lider powinien mieć posłuch

Aluprof

Lider powinien mieć posłuch

Wyzwanie: Umocnienie wizerunku firmy będącej europejskim liderem branży przy limitowanym budżecie na media.

Efekt: Bez wydania złotówki zwiększyliśmy średni zasięg dzienny na FB o 58% i uzyskaliśmy 1 000 publikacji w mediach na temat marki w ciągu roku. Atrakcyjny content pozwala na zwiększenie zasięgu w Socia Media przy utrzymaniu wysokiego zaangażowania.

W działaniach media relations nie chodzi o to, by pojawiać się wszędzie. Kluczowe jest zdefiniowanie grupy odbiorców i docieranie do nich z komunikatami, które ich interesują i poprzez kanały, z których korzystają.

Justyna ZmysłowskaPR Team Leader

Zobacz inne obszary