Strategy | Wills Integrated

Strategy

Wszystko, co sprawi,
że marka rozwija się
w dobrym kierunku.

Strategy

Wszystko, co sprawi,
że marka rozwija się
w dobrym kierunku.

Audyt marki
Zbadamy zarówno obecną komunikację marki, jej pozycje na rynku, jak i działania konkurencji

Badania marketingowe
Określimy cel badań, zrealizujemy je i przeanalizujemy dane, by wypracować wartościowe wnioski

Pozycjonowanie marki
Dzięki zebraniu odpowiednich danych, precyzyjnie określimy pożądane miejsce marki na rynku

Strategia komunikacji
Przygotujemy długofalowy plan działań budujący wartość marki

Rozwój produktów
Zadbamy o usługi i produkty na każdym etapie ich rozwoju

Portfolio marek
Pomożemy w zarządzaniu portfelem marek i tworzeniu ich architektury

Projekty

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Wyzwanie: Pomimo tego, że z produktów Floriny korzystało wielu klientów, świadomość marki była na bardzo niskim poziomie (rozpoznawalność wspomagana: 7%). Za cel obraliśmy zbudowanie świadomości marki oraz nadanie jej charakteru.

Efekt: Systemowe działania strategiczne oraz szeroko zakrojona kampania omnichannelowa (Digital, Prasa oraz TV), a także aktywacje konsumenckie już po 12 miesięcach przyniosły mierzalne efekty. Rozpoznawalność marki wzrosła do 21%, zasięg marki sięgnął 800 tys. osób dziennie, a sprzedaż najważniejszych produktów R/R wzrosła o 30-60% w zależności od danego segmentu.

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Wyzwanie: Launch pierwszej w Polsce wypożyczalni samochodów elektrycznych. Carsharing był wtedy nieznaną usługą - tylko 3% Wrocławian miało okazję z niego korzystać, a 29% z nich miało świadomość jego istnienia. Z rezerwą podchodzili do samochodów elektrycznych. Równocześnie startował ogólnopolski gracz z ugruntowaną pozycją i flotą samochodów spalinowych.

Efekt: Rozpoznawalność spontaniczna marki sięgnęła 40% (wobec 6% największego konkurenta). Samochody wypożyczono 600 tys. razy i przejechano nimi ponad 4 mln kilometrów.

Walldesign

Konkurs wprowadzający nową kategorię produktów

Walldesign

Konkurs wprowadzający nową kategorię produktów

Wyzwanie: Produkt słabo rozpoznawalny w poszerzonej grupie docelowej potrzebował efektywnej aktywacji, która nie tylko zwiększy świadomość marki, ale też zachęci do edukacji na temat produktów. Ograniczenia czasowe i budżetowe zmuszały nas do kumulacji komunikacji wizerunkowej i sprzedażowej.

Efekt: Przystępna architektura informacji sprawiła, że przez stronę wysłano około 600 zgłoszeń konkursowych, a średnio 30% odbiorców zainteresowało się treściami produktowymi. W efekcie wolumen sprzedaży wzrósł, a sprzedawcy w sklepach odczuli, że większa liczba klientów zna Walldesign.

Aluprof

Lider powinien mieć posłuch

Aluprof

Lider powinien mieć posłuch

Wyzwanie: Umocnienie wizerunku firmy będącej europejskim liderem branży przy limitowanym budżecie na media.

Efekt: Bez wydania złotówki zwiększyliśmy średni zasięg dzienny na FB o 58% i uzyskaliśmy 1 000 publikacji w mediach na temat marki w ciągu roku. Atrakcyjny content pozwala na zwiększenie zasięgu w Socia Media przy utrzymaniu wysokiego zaangażowania.

fischer

Marka zamocowana w social media

fischer

Marka zamocowana w social media

Wyzwanie: Jak ciekawie opowiedzieć o kołkach montażowych? Określanie i poszukiwanie nowych grup docelowych, dotarcie do nich z dopasowanym komunikatem.

Efekt: Zwiększenie zasięgu treści do poziomu 1 mln osób na miesiąc przy zachowaniu standardowych ograniczeń budżetowych. Naszymi działaniami w SM inspirują się nie tylko inne spółki fischer group, ale też branża.

Fibo

Brand, który zwiększył sprzedaż o 20%

Fibo

Brand, który zwiększył sprzedaż o 20%

Wyzwanie: Poznaliśmy DG-Net w momencie, w którym lokalny provider mediów domowych ugruntował się na śląskim rynku. W momencie, gdy podstawa biznesowa została zbudowana, coraz głośniej zaczęła odzywać się potrzeba świeżego brandu i spójnej komunikacji. Zadanie wymagało zbudowanie pełnego świata marki.

Efekt: Fibo w ciągu roku zyskało klientów o wartości blisko 4 mln zł, a dynamika miesięcznej sprzedaży wzrosła o 300% miesiąc do miesiąca w porównaniu z okresem sprzed launchu nowej marki. Wszystko z wykorzystaniem porównywalnego budżetu realizacyjnego.

The Network

Stworzyliśmy przyjazny brand internetu domowego

The Network

Stworzyliśmy przyjazny brand internetu domowego

Wyzwanie: Na rynku lokalnym działało wiele firmy, które konkurowały ze sobą ceną. Nie byliśmy w stanie walczyć w tej wojnie. Musieliśmy stworzyć pierwszy brand na rynku.

Efekty: Wzrost udziałów w rynku o 15%.
Inne marki zaczęły naśladować nasz sposób myślenia.
Marka dorobiła się swoich ambasadorów.

Rekomendacja strategiczna: wyłącz internet, wyjdź na dwór.

Kuba ŻołnowskiStrategy Manager

Zobacz inne obszary