Integrated | Wills Integrated

Integrated

Integracja obszarów = Efektywność

Dlaczego Integrated?

Marka to nie poligon

Podcasty, streamingi i augmented reality brzmią zachęcająco. Chciałoby się spróbować wszystkiego, ale budżet nie jest z gumy. Nie ma tez pewności, że nowe rozwiązania przyniosą spodziewane efekty.

Czasem potrzeba nowych rozwiązań, a czasem tylko nowych argumentów w dyskusji. Możemy razem pomyśleć, które narzędzia zbudują najlepiej wizerunek i sprzedaż.

Komunikacja ma sprzedawać

Lajki nie przynoszą efektów biznesowych, a ostatnią kampanię wyklikały boty. Blog firmowy przeczytały już rodziny pracowników i ze świecą szukać kolejnych chętnych.

Wiemy, że takie sytuacje są więcej niż realne. Szanujemy „ładne obrazki”, ale dużo bardziej lubimy, gdy idą w parze z efektami. Zacznijmy od celu.

Biznes potrzebuje drugiej perspektywy

Testy korytarzowe wypadają świetnie. Intuicja mówi, że coś nie gra, chociaż wszyscy mówią coś innego. Czasami brakuje czasu lub narzędzi, by poszukać lepszego rozwiązania. Tak, to bywa frustrujące.

Brakuje kogoś, kto powie „stop, dlaczego tak, a nie inaczej?”. Możemy o tym porozmawiać.

Projekty

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Florina

Świadomość napędziła sprzedaż

Wyzwanie: Pomimo tego, że z produktów Floriny korzystało wielu klientów, świadomość marki była na bardzo niskim poziomie (rozpoznawalność wspomagana: 7%). Za cel obraliśmy zbudowanie świadomości marki oraz nadanie jej charakteru.

Efekt: Systemowe działania strategiczne oraz szeroko zakrojona kampania omnichannelowa (Digital, Prasa oraz TV), a także aktywacje konsumenckie już po 12 miesięcach przyniosły mierzalne efekty. Rozpoznawalność marki wzrosła do 21%, zasięg marki sięgnął 800 tys. osób dziennie, a sprzedaż najważniejszych produktów R/R wzrosła o 30-60% w zależności od danego segmentu.

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Vozilla

Wprowadziliśmy na rynek regionalnego lidera

Wyzwanie: Launch pierwszej w Polsce wypożyczalni samochodów elektrycznych. Carsharing był wtedy nieznaną usługą - tylko 3% Wrocławian miało okazję z niego korzystać, a 29% z nich miało świadomość jego istnienia. Z rezerwą podchodzili do samochodów elektrycznych. Równocześnie startował ogólnopolski gracz z ugruntowaną pozycją i flotą samochodów spalinowych.

Efekt: Rozpoznawalność spontaniczna marki sięgnęła 40% (wobec 6% największego konkurenta). Samochody wypożyczono 600 tys. razy i przejechano nimi ponad 4 mln kilometrów.

Aluprof

Lider powinien mieć posłuch

Aluprof

Lider powinien mieć posłuch

Wyzwanie: Umocnienie wizerunku firmy będącej europejskim liderem branży przy limitowanym budżecie na media.

Efekt: Bez wydania złotówki zwiększyliśmy średni zasięg dzienny na FB o 58% i uzyskaliśmy 1 000 publikacji w mediach na temat marki w ciągu roku. Atrakcyjny content pozwala na zwiększenie zasięgu w Socia Media przy utrzymaniu wysokiego zaangażowania.

Fibo

Brand, który zwiększył sprzedaż o 20%

Fibo

Brand, który zwiększył sprzedaż o 20%

Wyzwanie: Poznaliśmy DG-Net w momencie, w którym lokalny provider mediów domowych ugruntował się na śląskim rynku. W momencie, gdy podstawa biznesowa została zbudowana, coraz głośniej zaczęła odzywać się potrzeba świeżego brandu i spójnej komunikacji. Zadanie wymagało zbudowanie pełnego świata marki.

Efekt: Fibo w ciągu roku zyskało klientów o wartości blisko 4 mln zł, a dynamika miesięcznej sprzedaży wzrosła o 300% miesiąc do miesiąca w porównaniu z okresem sprzed launchu nowej marki. Wszystko z wykorzystaniem porównywalnego budżetu realizacyjnego.

Szukanie połączeń to niełatwa sztuka. Ale też, nie ukrywajmy, bardzo satysfakcjonująca. Kiedy misternie dopasowana układanka narzędzi i metod zostaje wprawiona w ruch, realizując zamierzone cele – ten moment to dla nas esencja podejścia Integrated.

Wojciech BzdykHead of Strategy

Zobacz inne obszary