Branding | Wills Integrated

Branding

Wszystko, co sprawi,
że marka dobrze się kojarzy.

Branding

Wszystko, co sprawi,
że marka dobrze się kojarzy.

Corporate Identity
Stworzymy od podstaw lub odświeżymy identyfikacje wizualną marki

Brand Guidelines
Przygotujemy dokument pomocny przy wdrażaniu nowych pracowników i podwykonawców

Naming
Wypracujemy nazwę i hasło, które spełnią swoje zadanie

Signage Design
Wypracujemy zestaw ikon, oznaczeń i zasad kolorystycznych, które ułatwią nawigację w dowolnym miejscu

Tonality
Wspólnie wypracujemy tonality komunikacji, by stała się bardziej efektywna

Audyt spójności
Zweryfikujemy komunikację marki, w różnych kanałach

Projekty

Judo Tigers

Atrakcyjny design na lata

Judo Tigers

Atrakcyjny design na lata

Wyzwanie: Chcieliśmy stworzyć brand, który będzie się wyróżniał na rynku lokalnym, jednocześnie będzie gotowy na rozwój działalności w przyszłości.

Efekt: Mnogość eventów i różnorodnych obozów dla dzieci i młodzieży jest miarodajnym testem trwałości identyfikacji. Charakterystyczna gama kolorystyczna i wyraziste logo dają podstawę do tworzenia atrakcyjnych motywów dla młodych krytyków designu. Inne szkoły zgłaszają się, by móc korzystać z naszego CI.

MOICO

Nowe szaty króla

MOICO

Nowe szaty króla

Wyzwanie: Nadanie nowej dynamiki marce Moico – cenionemu i rozpoznawalnemu dostawcy usług internetowych we Wrocławiu. Aktualizacja pozycjonowania, odświeżenie identyfikacji wizualnej i przygotowanie do realizacji ambitnych celów sprzedażowych.

Efekt: W miesiąc po premierze „nowego” Moico obserwujemy wzrost zainteresowania ofertą marki o 43% (na podstawie wzrostu liczby odsłon nowej strony www w sierpniu 2020 w porównaniu do średniej z poprzednich 12 miesięcy). W ramach serii eventów realizowanych pod szyldem „Weekend z Moico” w interakcję z marką weszło blisko 2 500 osób.

Savas

Pełna gotowość na sukces

Savas

Pełna gotowość na sukces

Wyzwanie: Stworzenie nowej marki na konkurencyjnym rynku usług ochrony mienia i osób, oraz usług porządkowych. Podkreślenie innowacyjnego charakteru oferty opartej w dużej mierze na automatyzacji i digitalizacji procesów security.

Efekt: Opracowana przez nas marka Savas z miesiąca na miesiąc generuje stabilny wzrost liczby zapytań ofertowych. Już blisko 30% spośród nich stanowią pytania o usługi zaawansowane (w tym zdalny monitoring wizyjny), sklasyfikowane na etapie początkowym, jako kluczowe dla rozwoju firmy.

Fibo

Brand, który zwiększył sprzedaż o 20%

Fibo

Brand, który zwiększył sprzedaż o 20%

Wyzwanie: Poznaliśmy DG-Net w momencie, w którym lokalny provider mediów domowych ugruntował się na śląskim rynku. W momencie, gdy podstawa biznesowa została zbudowana, coraz głośniej zaczęła odzywać się potrzeba świeżego brandu i spójnej komunikacji. Zadanie wymagało zbudowanie pełnego świata marki.

Efekt: Fibo w ciągu roku zyskało klientów o wartości blisko 4 mln zł, a dynamika miesięcznej sprzedaży wzrosła o 300% miesiąc do miesiąca w porównaniu z okresem sprzed launchu nowej marki. Wszystko z wykorzystaniem porównywalnego budżetu realizacyjnego.

The Network

Stworzyliśmy przyjazny brand internetu domowego

The Network

Stworzyliśmy przyjazny brand internetu domowego

Wyzwanie: Na rynku lokalnym działało wiele firmy, które konkurowały ze sobą ceną. Nie byliśmy w stanie walczyć w tej wojnie. Musieliśmy stworzyć pierwszy brand na rynku.

Efekty: Wzrost udziałów w rynku o 15%.
Inne marki zaczęły naśladować nasz sposób myślenia.
Marka dorobiła się swoich ambasadorów.

Marki są dla ludzi i im mają służyć. Projektując je, tak naprawdę nie wymyśla się nic nowego. Eksponujemy potrzeby. Szczególnie te, o których na co dzień nie myślą konsumenci, ale to właśnie nimi żyją.

Antoni OlechStrategy Specialist

Zobacz inne obszary