Budownictwo jest obecnie sektorem o największym udziale w globalnej emisji gazów cieplarnianych, dlatego działania środowiskowe to istotny temat w dyskursie branży.  Ekonomiczne wykonawstwo, oszczędna eksploatacja obiektu, nowe technologie i materiały powstające na bazie surowców odnawialnych to tylko kilka warunków zrównoważonej działalności. Ściśle przestrzega ich i stale poszukuje nowych rozwiązań nasz klient, zdobywca zaszczytnego tytułu Lidera Światowego Rynku przyznawanego przez Wirtschaftswoche, firma Sto Polska, która w 2022 roku postanowiła rozpocząć kampanię wizerunkową prezentującą jej wyjątkowy stosunek do budownictwa. 

Nowe cele komunikacyjne

Stanęliśmy więc przed nowym wyzwaniem – przełożeniem ogólnoświatowej kampanii wizerunkowej marki na polskie działania komunikacyjne. Kampania pod hasłem „Budować z pasją. Budować świadomie.” miała odzwierciedlać podejście firmy do wyzwań branży, codziennych działań oraz klientów. Jej zadaniem było również opowiadanie o nadrzędnym celu firmy, jakim jest zapewnianie jakościowych materiałów umożliwiających tworzenie pięknych i trwałych realizacji na lata – dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Dysponując spotem marki oraz setem zdjęć i filmów wizerunkowych podjęliśmy działania, których celem było dotarcie z nimi do jak największej liczby osób ze ściśle określonej grupy docelowej: architektów, inwestorów i wykonawców. Naszym zadaniem była nie tylko promocja materiałów, ale również ich rozwijanie, by potencjał kampanii nie wyczerpał się jeszcze przed jej zakończeniem.

Działania wizerunkowe w liczbach

W efekcie działań od startu kampanii w maju 2022 roku nasze treści wizerunkowe tylko w środowisku reklamowym Meta Ads wyświetlono 2 mln razy. Odbiorcy chętnie wchodzili w interakcje, czego dowodem jest 6 tys. kliknięć w posty oraz 137 tys. interakcji pod tworzonymi przez nas treściami. Finalnie aż 5 tysięcy razy kliknięto linki kierujące do landing page’a, gdzie na odbiorców czekało więcej informacji. 

Poza działaniami w social mediach skupiliśmy się też na dotarciu do grupy docelowej poprzez obecność w kluczowych dla niej mediach tradycyjnych. W tym celu opracowaliśmy media plan oraz przygotowaliśmy materiały do kampanii reklamowych realizowanych m.in. w takich tytułach jak Architektura-Murator czy Architektura&Biznes. W efekcie przygotowane przez nas komunikaty tylko w 2022 roku dotarły do 1,5 mln osób. 

A poza tym?

Ze Sto pracujemy nieustannie od 2021 roku, kiedy to zajęliśmy się komunikacją na profilach Facebook, Instagram, LinkedIn oraz w Google Ads. Celem działań od samego początku było wzmocnienie świadomości marki i jej oferty oraz aktywizacja użytkowników prowadząca do przekierowań na stronę.

By zachować spójność w dotychczasowej komunikacji, również do standardowych treści inspiracyjno-produktowych wprowadziliśmy kontekst świadomościowy, który nie tylko doskonale spajał komunikaty ale i był podstawą do opowiadania o produktach i innowacjach marki. 

W efekcie promocji Meta Ads na Facebook’u oraz Instagramie nasze treści przez rok wyświetliły się odbiorcom niemal 9 mln razy (dotarliśmy do 2 101 209 odbiorców FB oraz 849 792 odbiorców IG). Uzyskaliśmy 410 tys. aktywności dotyczących postów, w tym ponad 7 tys. reakcji, komentarzy i udostępnień, a linki przekierowujące na stronę kliknięto 18 tys. razy. Satysfakcjonujące są również jakościowe wyniki profili, na których pojawia się coraz więcej komentarzy, wzmianek i wiadomości naszych odbiorców. 

A dalsze plany?

Wartości prezentowane przez kampanię „Budować z pasją. Budować świadomie” są trwale wpisane w tożsamość Sto i jeszcze przez długi czas realizowane będą w działaniach wizerunkowych marki – a my wciąż przykładamy do tego rękę. W 2023 roku kontynuujemy działania na wszystkich prowadzonych przez nas dotychczas platformach, a zbudowaną do tej pory świadomość coraz mocniej wykorzystujemy w dalszych częściach lejka sprzedażowego. 

Budowa trwa, a długodystansowa współpraca przynosi coraz bardziej satysfakcjonujące efekty.

Ze strony Willsa projektem zajmuje się zespół w składzie:

Account Manager – Martyna Biel

Content Manager – Agnieszka Ostrowska

Content Specialist – Agata Pełka

Senior Designer – Ola Mróz

PR Team Leader – Justyna Zmysłowska

Strateg – Antoni Olech