Shimano Polska to członek Shimano Inc. – międzynarodowej firmy produkującej komponenty rowerowe do każdego rodzaju rowerów, od miejskich po zaawansowane rowery szosowe i MTB, na rowerach elektrycznych skończywszy. Shimano Polska to również dystrybutor takich uznanych w kolarskim świecie marek jak chociażby włoska marka trenażerów rowerowych ELITE. W ubiegłym roku o przygotowanie kampanii właśnie dla tej kategorii produktów zostaliśmy poproszeni.

Wkręćmy się razem! – o kampanii 

Skupiając się na celu, często zapominamy o tym, jak wielką lekcją jest dla nas droga, którą przebędziemy. Może być ona pełna przeszkód i porażek, ale to właśnie dzięki niej zdobędziemy wartościowe doświadczenia. Głównym zamysłem naszej kampanii było pokazanie osobom, wkraczającym na ścieżkę kolarstwa, ile satysfakcji może dać dzielenie się swoją pasją z innymi. Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne nakręcanie się do rozwijania własnych zajawek. Kręcenie w domu (a dzięki aplikacji również w wirtualnej rzeczywistości) to prosta droga do nowych przyjaźni i inspirującej społeczności.   

Podczas trwającej kampanii chcieliśmy zachęcić ludzi do pogłębiania swojego zainteresowania kolarstwem. Tytułowe „Wkręć się” to gra słów, która może odnosić się do kręcącego się koła, ale także oznaczać zagłębianie się w określony temat, angażowanie się w przedsięwzięcia, relacje, budowanie zdrowej sylwetki i wkręcenie się w trenażery Elite.  

Na drodze do pasji – zarażamy pasją początkujących miłośników kolarstwa

Za pomocą narzędzi do promocji offline i online, mieliśmy za zadanie dotrzeć do osób, które nie słyszały jeszcze nigdy o trenażerach Elite i zbudować wśród nich zainteresowanie produktami oraz zwiększyć świadomość na temat jakościowej marki Elite. Wszystko zaczęło się od przygotowania spotu reklamowego. 

W ramach akcji wykonaliśmy sesję fotograficzną oraz nakręciliśmy ujęcia wideo do szeroko dystrybuowanego spotu promocyjnego. Zostały one wykorzystane m.in. w kampaniach social media na Youtube Ads, Google Ads, czy Facebook Ads. 

15-sekundowe spoty radiowe emitowaliśmy w regionalnych stacjach. Prezentowały one trenażery Elite jako alternatywę dla jazdy na rowerze w sezonie jesienno-zimowym oraz zachęcały do odwiedzenia strony internetowej i udziału w konkursie.  

 • Przez 2 tygodnie nadawaliśmy 240 razy w RMF MAXXX. 
 • Przez 5 dni nadawaliśmy 100 razy w MELORADIO. 
 • Przez 3 tygodnie nadawaliśmy 205 razy w ROCK RADIO. 

Spoty wideo były obecne w strefach cardio 260 fitness klubów w 30 miastach na 1366 ekranach przez 28 dni. Dało nam to 1,8 milionów transmisji.  

Następnie stworzyliśmy plakaty i ulotki informujące o konkursie oraz o trenażerach Elite. Wydruki w formacie A3 i A5, wraz z produktami, trafiły aż do 50 sklepów. 

Na potrzeby komunikacji w social mediach powstały grafiki i posty, które zostały opublikowane na profilach facebookowych wybranych sklepów stacjonarnych, zlokalizowanych w całej Polsce. Zaprojektowano odpowiednio sprofilowane kampanie zachęcające do zakupu trenażerów w określonych punktach sprzedaży. Reklamy graficzne pojawiły się również na stronach największych sklepów internetowych, m.in.: centrumrowerowe.pl, dechatlon.pl, eazymut.pl, elensport.pl, komputronik.pl, mediaexpert.pl, empik.com.  

Przekazy reklamowe, prezentujące wybrane produkty marki oraz zachęcające do udziału w konkursie, zostały opublikowane w: 

 • Men’s Health 
 • Woman’s Health 
 • Runner’s World 

Zorganizowaliśmy też konkurs… 

Nie tylko my się wkręciliśmy!

W trakcie trwania konkursu napłynęło 360 jakościowych zgłoszeń, w których konkursowicze opowiadali swoje historie, przybliżali nam swoje cele i osiągnięcia. Jakie zadania musieli wykonać zainteresowani, by wziąć udział w zabawie? 

1. Zakupić trenażer Elite 
2. Zgłosić swoją kandydaturę, odpowiadając na pytanie konkursowe za pomocą formularza kontaktowego. 
3. Przesłać zdjęcie zakupionego sprzętu wraz z dowodem zakupu. 

A pytanie brzmiało… 
JAKI JEST TWÓJ CEL Z TRENAŻEREM ELITE? 

Na konkursowiczów czekały nagrody pieniężne – 3 x 5000 zł, do wydania w sklepie, w którym zakupiło się swój trenażer, a także 20x zestawów składających się z ręcznika Elite oraz narzędziownika marki PRO. Zabawa trwała od 1 października do 9 stycznia. Na potrzeby konkursu powstał landing page, który zawierał najważniejsze informacje o przedsięwzięciu, tj.  

 • informacje o konkursie, 
 • regulamin konkursu, 
 • informacje o nagrodach, 
 • formularz zgłoszeniowy, 
 • ofertę z trenażerami Elite, 
 • mapę sklepów stacjonarnych, 
 • listę wybranych sklepów internetowych, 
 • politykę prywatności.

Wsparciem promocyjnym konkursu była płatna współpraca z influencerami, których wartości korelowały z tymi, które wyznaje Elite. Chcieliśmy w ten sposób skłonić naszych odbiorców do wzięcia udziału w konkursie, ale także zapoznać nowe osoby z marką.

@dominika.pairofwheels 
@maja.włoszczowska 
@dirt_it_more 
@bushcrafotwy.pl 
@prawie_pro
@moveeat.pl 

Wkręceni w kolarstwo influencerzy mieli za zadanie zaangażować społeczność pomysłami na korzystanie z trenażerów. Ich celem było również zapoznanie swoich obserwatorów z ofertą i wyróżnikami produktów Elite, a także zachęcenie do wzięcia udziału w trwającym wówczas konkursie.  

My też zrealizowaliśmy cel za pomocą trenażera Elite.

A właściwie to… cele. Kampania „Wkręć się” zakończyła się owocnym sukcesem!  

 • Cel sprzedażowy został przekroczony o 30% – to 2. najwyższy wynik sprzedaży w historii firmy. 
 • Przychody utrzymywały się na znacznie wyższym poziomie (wzrosły o 19% w porównaniu do okresu w czasie pandemii koronawirusa). 
 • Zapasy produktów zniknęły w szybkim tempie. 
 • Ani jeden preorder nie został anulowany. 

To się nazywa “wkręcić się” w wykręcanie wyników!