W trakcie dwóch tygodni materiały reklamowe Fibo uzyskały łącznie 137 emisji, a każdego dnia kampania docierała śr. do ponad 100 tys. słuchaczy.

Mam Fibo i czuję się dobrze!

Fibo to dostawca domowych mediów światłowodowych w województwie śląskim, który w oparciu o szybkie i pewne łącza dostarcza internet światłowodowy do 1400 Mb/s, telewizję HD oraz usługi mobilne. W maju br. stworzyliśmy markę Fibo, która w swobodny sposób będzie angażowała odbiorców oraz wzbudzała pozytywne emocje.

Zgodnie z tym kierunkiem opracowaliśmy plan działań komunikacyjnych, w tym kampanię w radio Eska Śląsk, której głównym celem było zwiększenie świadomości istnienia marki oraz utrwalanie wypracowanego już wizerunku. W ramach dwutygodniowej kampanii promocyjnej emitowany był 30—sekundowy spot reklamowy oraz zapowiedź sponsorska w konkursie „3 słowa”, w którym do wygrania były pakiety nagród od Fibo – vouchery na 12 mies. bezpłatnych usług Fibo oraz kody do PlayStationStore. Konkurs promowany był dodatkowo na profilach społecznościowych radia Eska.

Kampania Fibo w liczbach:

137 emisji materiałów promocyjnych

25% osób z grupy docelowej usłyszało spot reklamowy

147 pkt. – suma zasięgów wszystkich emisji (GRP)

5,8 – średnia liczba kontaktów słuchacza ze spotem (OTH)