W marcu dobiegła końca druga edycja płatnego programu stażowego w Wills Integrated. Osoby, które zmierzyły się z wyzwaniami procesu rekrutacji, na trzy miesiące dołączyły do zespołów projektowych i wspierały je w codziennych działaniach. Po okresie próbnym uczestnicy stażu wraz z szefami zespołów podjęli decyzję o dalszej współpracy i rozwoju w nowych obszarach. Przypomnijmy, że dzięki poprzedniej edycji płatnego programu stażowego, w 2018 roku do WI dołączyły Katarzyna Banaś z Uniwersytetu Ekonomicznego – obecnie na stanowisku Junior Digital Specialist –  i Karolina Chruszczewska z SWPS – obecnie na stanowisku PR Specialist.

Proszę NIE wysyłać CV

Druga edycja programu stażowego w Wills Integrated ponownie przyjęła formułę „przyspieszonej szkoły branży”. Nowa ścieżka kariery została otwarta dla studentów zdecydowanych na stałe zatrudnienie po zakończeniu praktyk. W rekrutacji nie oceniano CV. Decydował efekt wykonania zadania – nawiązującego do codziennych wyzwań zespołów w dziale komunikacji. – Konkurs Willsa na staż był jedyną formą, która zwróciła moją uwagę kreatywnością i w pewnym stopniu pokazała, na czym tak naprawdę polega praca przy projektach marketingowych – mówi Asia Ptak, studentka Psychologii Biznesu na SWPS. Każdy kto przesłał rozwiązanie, mógł liczyć na feedback ze strony szefa działu komunikacji, Kamila Kubicza. Wybrane osoby zostały zaproszone na rozmowę, która była okazją do zaprezentowania i obrony własnych pomysłów. Tym samym rekrutacja przypominała przetarg – tak charakterystyczny element codzienności agencyjnej.

Spróbuj wszystkiego zanim wybierzesz

Trzymiesięczny staż w niczym nie przypominał stereotypowych praktyk. – W Wills Integrated każda osoba, która do nas dołącza i chce się uczyć, przygotowywana jest do codziennej pracy z klientami. Trzymiesięczny okres próbny potrzebny jest przede wszystkim by sprawdzić, w jakim kierunku stażysta, który przecież nie ma doświadczenia w branży, może się u nas rozwijać – mówi Kamil Kubicz, szef działu komunikacji. Stażystki miały okazję przyjrzeć się pracy we wszystkich obszarach działalności firmy, takich jak public relations, digital, strategy, design. Obserwowały perspektywę twórcy, wykonawcy i egzekutora zadań. Codzienna obecność w biurze pozwoliła także przyjrzeć się specyfice budowania relacji z klientem czy dynamice pracy w zespole. – Sprawdziłam swoje siły w niemal każdym z działów firmy. Stawiane przede mną zadania różniły się od siebie. W niektórych potrzebowałam mniej wsparcia, w innych więcej, zawsze tę pomoc jednak otrzymywałam i sporo z niej wynosiłam – opowiada Małgosia Politowicz, studentka Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim.

WI w nowym składzie

Program stażowy WI 2019/2020 dobiegł końca, a obie uczestniczki zostały na stałe członkiniami zespołów projektowych w dziale komunikacji. Obecnie uczestniczą w realizacji projektów m.in. dla marek Dekoral, Bondex, Uponor czy Moico.