Kontynuujemy model pracy zdalnej, która został zapoczątkowany podczas pandemii. Przyjęliśmy ten system pracy na stałe i cały czas go udoskonalamy. Dzięki temu możemy zatrudniać ekspertów z całej Polski, co poszerza możliwości kadrowe i przyciąga różnorodne talenty. Praca w trybie zdalnym pozytywnie wpływa na firmę, zmniejsza rotację wśród zatrudnionych oraz zwiększa ich zadowolenie. 

Możemy czerpać z wiedzy i umiejętności specjalistów z różnych regionów, nie zamykając się wyłącznie na lokalny rynek. Taki model pracy zwiększa różnorodność perspektyw w realizacji projektów. Ponadto zespoły mogą pracować w komfortowych dla siebie warunkach, co dodatkowo sprzyja ich kreatywności i zaangażowaniu. Zespół jest rozsiany po całej Polsce. To pozwala firmie korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. 

Model pracy zdalnej nie wpłynął negatywnie na efektywność działań naszej firmy. Wręcz przeciwnie, w Wills Integrated obserwujemy wzrost zaangażowania i satysfakcji wśród pracowników. Dzięki nowoczesnym narzędziom do zarządzania projektami i regularnym spotkaniom online, dokładnie widzimy postępy naszych działań. Firma utrzymuje wysoką jakość, a zespół jest bardziej zmotywowany do realizacji projektów – podkreśla Wiktor Pastucha, CEO Wills Integrated.
 

Jak integrować zespół, który pracuje 100% zdalnie?

 

Pomimo pracy zdalnej, nie rezygnujemy z budowania relacji w zespole. Regularnie organizujemy wspólne wieczory, np. filmowe spotkania w biurze oraz wyjazdy, co pomaga w integracji i wzmacnianiu więzi między pracownikami. Co więcej, nasze biuro, które jest pet friendly, pozostaje otwarte dla tych, którzy od czasu do czasu wolą pracować stacjonarnie.  

W Wills Integrated troszczymy się o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. W każdy piątek kończymy pracę o godzinie 15. Menagerowie starają się też nie organizować tego dnia spotkań, by pracownicy mogli skupić się na dokańczaniu zadań. Taki krok jest kolejnym elementem strategii zwiększania satysfakcji i zaangażowania zespołów.