W biznesie B2B, sukces zależy często od budowania solidnych relacji – nic dziwnego, skoro najlepsze działania przeprowadza się z kontrahentami, którzy nie tylko znają się na rzeczy, ale i są równie zaangażowani w projekt, jak my sami. Kluczowym w nawiązywaniu nowych relacji jest więc przedstawienie się jako partner, którego umiejętnościom i reputacji można zaufać. Ale jak to zrobić, skoro konkurencja na rynku jest spora, a działania digitalowe i szybkie tempo pracy utrudniają rozmowę twarzą w twarz? 

Dobre wieści są takie, że istnieje na to skuteczna metoda. W Wills Integrated opracowaliśmy trójstopniową technikę, która umożliwia efektywne prezentowanie twojej firmy potencjalnym partnerom i pozyskiwanie nowych kontaktów biznesowych. To ponownie partnerskie podejście otwiera drzwi do nowych możliwości i mamy na to dowody! 

Po pierwsze PULL. Pora się przedstawić 

Jak w każdej relacji czy znajomości – kluczowe jest pierwsze dobre wrażenie. By zwrócić uwagę odbiorców i uwiarygodnić działania marki, pokażmy się w miejscach uznawanych przez nich za godne zaufania z atrakcyjnym, spójnym i adekwatnym komunikatem.  

Wzmocnienie świadomościowe marki osiągniemy poprzez merytoryczne i jakościowe działania w Social Mediach, PR czy Display Ads, które trafnie docierają do sprecyzowanej grupy docelowej i pozwolą wzmocnić siłę komunikatów sprzedażowych.  

Passive. Opowiedzmy więcej o sobie 

Pierwszym krokiem do zdecydowania się na ofertę jest jej zrozumienie. To dlatego zwracamy uwagę na jej łatwość poznawczą oraz budowanie miejsc, gdzie klient może poszerzać swoją wiedzę na nasz temat – tu de facto decydują się przyszłe losy konwersji. By możliwie je maksymalizować zwracamy uwagę na dobrze zaprojektowaną architekturę komunikatu na landing page czy unikalny dla marki Lead Magnet.  

Na koniec – PUSH. Motywujemy do działania i nawiązujemy współpracę 

Zwróciliśmy uwagę̨ klienta i daliśmy się poznać. W końcowym etapie lejka sprzedażowego nie jesteśmy więc obcym” po raz pierwszy pokazującym ofertę̨, ale składamy propozycję z pozycji partnera rozumiejącego kontekst biznesowy. W tym celu sprawdzi się więc bezpośrednią komunikacją, która domyka system LeadLab, np. kampania Cold messaging czy uruchomienie kampanii search. 

A jak LeadLab działa w praktyce? 

O naszych trzech krokach potrafimy nie tylko świetnie opowiadać – o ich skuteczności świadczą również liczby. PBC Labs jako nowa firma na bardzo wymagającym rynku surowców kosmetycznych, potrzebowała jakościowych leadów w branży producentów kosmetyków, które przerodzą się w kontrakty biznesowe i pozwolą skomercjalizować wynalazek Startupu.  

Dzięki zastosowaniu LeadLab zainteresowanie rozwiązaniami marki przerosło możliwości organizacji. Systemowe działania (PR, reklamy, kampania digital, lading page) zaowocowały zrealizowaniem 212% zakładanych KPI jeszcze przed końcem trwania kampanii. Jak mówi sam klient: „WI jest skuteczny, prace w ramach projektu jeszcze trwają, a już osiągnęłyśmy większość́ z założonych celów kampanii”.  

Zastanawiasz się, jak ta metoda sprawdziłaby się w Twojej firmie? Napisz do nas i wspólnie zaprojektujmy działania niosące efekt.