AluBOOK to nowatorskie wydawnictwo, którego celem jest promowanie trendów, nowoczesnych realizacji i ważnych twórców w dziedzinie architektury oraz budownictwa. Tematem głównym bieżącego wydania jest ekologia w budownictwie. Do naszych zadań podczas realizacji drugiego numeru albumu trendów należało pozyskanie rozmówców i koordynacja współpracy, copywriting oraz design wydania.

Na łamach AluBOOKa „Green Zone” czytelnicy znajdą rozdział opisujący kluczowe realizacje na Dolnym Śląsku m.in. Sky Tower, Afrykarium czy nowoczesne biurowce Green2Day i Carbon Tower. W części Green is the new black przedstawiono ekologiczne smaczki na temat realizacji trendsetterskich obiektów, takich jak Posejdon w Szczecinie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, kompleks Alchemia w Gdańsku i Royal Wilanów w Warszawie. W AluBOOKu poruszono także ważny – z perspektywy zdrowia ludzi i kondycji środowiska – temat ekologii w budownictwie jednorodzinnym. W bieżącym numerze wypowiedzieli się znamienici eksperci m.in. Przemo Łukasik z Medusa Group, Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Projektowa, dr inż. Marta Weber-Siwirska, prezes Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone” czy Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzający PLGBC.

W związku z sytuacją, z jaką przyszło wszystkim nam się zmierzyć w pierwszej połowie 2020 roku, a także w trosce o środowisko naturalne najnowsze wydanie zostało udostępnione przede wszystkim w formie online.

Lider rynku i trendsetter

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. ALUPROF jest też jednocześnie jednym z liderów branży w Europie, dostarczając rozwiązania o uznanej, najwyższej jakości. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy fasadowe, przeciwpożarowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym, aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, bramowe i roletowe. Rozwiązania firmy spełniają najbardziej restrykcyjne wymogi nowoczesnego budownictwa.