Reorganizacja dotyczy całej firmy – powstały nowe działy, funkcje i role. Dzięki niej będziemy mogli projektować bardziej elastyczne procesy dopasowane do coraz większych projektów.

Przebudowa struktury to drugi etap zmian – we wrześniu 2020 odświeżyliśmy swoją markę poprzez zmianę identyfikacji wizualnej oraz nową stronę.

W ciągu 5 lat urośliśmy trzykrotnie i nadszedł moment, w którym reorganizacja to kolejny naturalny krok w rozwoju. Dotychczasowa struktura oparta na małych zespołach świetnie sprawdzała się w praktyce. Coraz częściej jednak mierzymy się ze zróżnicowanymi projektami wymagającymi dużej elastyczności i zwinnego działania. Nowy układ w firmie pozwala nam utrzymać jakość usług na najwyższym poziomie – wyjaśnia Wiktor Pastucha, CEO WILLS INTEGRATED. – WILLS z nowym kręgosłupem jest bardziej zwinny, proaktywny i gotowy na ambitne wyzwania. To dobra wiadomość dla załogi WI i klientów – obecnych oraz potencjalnych.

Nowy dział Account Management

Od lutego bieżącą obsługą klientów agencji zajmuje się dział Account Management, wyodrębniony z dotychczas funkcjonujących zespołów projektowych. Szefem nowej komórki została Bogumiła Kurzeja. Związana z agencją od 5 lat, wcześniejsza Team Leader. Do obowiązków współpracowników Bogusi będzie należała m.in. analiza i realizacja potrzeb klientów poprzez budowę składów projektowych w oparciu o działy Komunikacji, Strategii i Designu, a także zewnętrznych podwykonawców i partnerów.

Nowi szefowie „kreacji”

Od lutego działy Komunikacji i Designu zyskały również nowych szefów. Jerzy Kroplewski, dotychczasowy Senior Graphic Designer, związany z WI od 2 lat, objął funkcję Head of Design. Bartosz Kowalczyk, pełniący dotąd rolę Team Leadera, zastąpił na stanowisku Head of Communication Kamila Kubicza. Nowi szefowie będą wspierać współpracowników odpowiedzialnych za wszystkie procesy kreatywne w obszarach, takich jak public relations, performance, strategy, creative, digital, branding, design i integrated.

Nowe siły w Zarządzie

Reorganizacja struktury wzmocni również Zarząd na poziomie wyznaczania celów i organizacji działania firmy. Od lutego za zapewnienie właściwego funkcjonowania agencji, realizację celów biznesowych oraz zarządzanie budżetem i kilkudziesięcioosobowym zespołem będzie odpowiedzialny Kamil Kubicz – współpracujący z agencją od początku jej istnienia – powołany na nową funkcję COO. Będzie on bezpośrednim łącznikiem pomiędzy szefami działów a Zarządem. Dodatkowo Kubicz wraz z Wojciechem Bzdykiem, Head of Strategy, będą pełnić funkcję Partnerów wspierających Zarząd w realizacji zadań. Zasadniczym wsparciem na poziomie organizacji funkcjonowania firmy będzie w dalszym ciągu Dział Administracji i HR zarządzany przez Dianę Bernat.