Dla Jetsnatch trening ciała to sposób na wzmocnienie siebie jako człowieka, bo za siłą fizyczną podąża siła umysłu. Naszym zadaniem było przekucie tej filozofii w DNA nowo powstałej marki. 

To jeden z tych projektów, w których od razu czuć, gdzie bije serce. Autentyczność, później potwierdzona i zdekonstruowana w ramach warsztatów projektowych, od początku była dla nas drogowskazem w pracy nad marką. 

“Beach-ready body? More like ready for anything! That’s freedom, right?” 
Jetsnatch – Snatch to Empower! 

Czym jest Jetsnatch? 

Jetsnatch to kompleksowy system wspierający trening z kettlebell składający się z:  

  • Aplikacji  
  • Sensora 
  • Algorytmów i AI  

Korzystając z tego rozwiązania możemy za pomocą jednego, dwóch odważników kettlebell przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała (lub wybranej partii mięśni). Aplikacja pomoże dobrać odpowiedni workout, przeprowadzi przez poszczególne ćwiczenia, podliczy statystyki, porówna z historycznymi wynikami i pomoże w motywacji dzięki możliwym treningom ze znajomymi. Czujnik ze wsparciem AI i algorytmów nie tylko dokładnie sparametryzuje trening (po raz pierwszy mamy dostęp do danych dotyczących mocy treningu kettlebell), ale także oceni technikę i wskaże techniczne korekty. System zbudowany jest we współpracy z siecią trenerów, którzy wgrywają swoje wzorcowe treningi – to do nich algorytmy porównują ruch użytkownika. Game-changer w świecie Kettlebell, nowość w świecie smartfit.  

Od czego zaczęliśmy naszą pracę? 

Chociaż jest to innowacja na skalę światową, a smartfit jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi w branży – wyróżnienie nowopowstałej marki startupu technologicznego na rynku zagranicznym, który od lat zapełnia się znaczącymi graczami (jak np. wspierany przez Lebrona Jamesa i Serenę Williams Tonal) jest niemałym wyzwaniem. 

Zadaliśmy sobie jedno z kluczowych pytań – jak opowiedzieć historię marki świadomym i wymagającym odbiorcom tak, by chcieli stać się jej częścią jednocześnie promując kettlebells?  

Analiza otoczenia i pozycjonowanie na rynku 

We współpracy z zespołem Jetsnatch zbadaliśmy potencjał rynkowy nowego rozwiązania i spojrzeliśmy nieco szerzej na zachowania konsumentów – motywacje i potrzeby osób prowadzących aktywny tryb życia i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z treningiem, a także ich postawy wobec aktywności fizycznej. Ze względu na popularność kettli w Stanach Zjednoczonych i plany inwestycyjne firmy, szczególną uwagę poświęciliśmy właśnie rynkowi amerykańskiemu. 

Wnioski z badań pozwoliły wypracować pozycjonowanie na rynku i zaadresować w komunikacji główne potrzeby przyszłych użytkowników.  

Dla Jetsnatch trening ciała to sposób na wzmocnienie siebie jako człowieka, bo za siłą fizyczną idzie siła mentalna. „Jeśli Twoje ciało jest sprawne, to czujesz, że możesz wszystko – TO jest wolność!” – ta prosta prawda stała się podstawą wszystkich naszych dalszych prac. W ten sposób filozofię wyznawaną przez osoby odpowiedzialne za startup przekuliśmy w DNA nowopowstałej marki. 

Jet + Snatch – dwa słowa, które mówią prawie wszystko 

Snatch to jedno z najważniejszych ćwiczeń kettlebell łączące w sobie ruchy występujące w wielu innych – uniwersalne i wszechstronne. By dobrze wykonać snatch należy wcześniej poznać takie ćwiczenia jak swing, clean i press. Nawet jeśli jesteś siłaczem/siłaczką, raczej na pewno nie uda Ci się wykonać snatch’a dużym ciężarem za pierwszym razem. To ćwiczenie, które potrafi nauczyć pokory i wymusza cierpliwość. Jet z kolei symbolizuje energię i moc, czyli ten wewnętrzny power, który daje nam trening. Tak powstała nazwa, a zaraz po niej hasło, które w trzech słowach oddaje całą ideę Jetsnatch – Snatch to Empower. 

Żółte „5”, czyli symbol, ikona i logo w jednym 

W ramach projektu stworzyliśmy też System Identyfikacji Wizualnej. Postawiliśmy sobie za cel opracowanie języka graficznego, który będzie z jednej strony wyróżnialny, a z drugiej będzie dobrze zachowywać się zarówno w formie ikony aplikacji, jak i stosowany na czujniku IoT montowanym na kettlu. Rzeczywiste połączenie technologii i sportu.  

Postawiliśmy na energetyczny i charakterystyczny kolor oraz dość prosty, lecz sugestywny symbol. Wypracowany SIW Jetsnatch świetnie sprawdza się zarówno na produktach merchandisingowych (takich jak koszulki, bluzy) i budzi zainteresowanie na siłowniach, jak i w komunikacji w Social Mediach czy w Aplikacji. Cały system daje wiele możliwości korzystania z poszczególnych elementów przy jednoczesnym zachowaniu spójności. I naprawdę dobrze wygląda. 

Komunikacja marki: We are Jetsnatch 

Wokół idei Snatch to Empower, od kilkunastu tygodni budujemy społeczność i prowadzimy z nią aktywny dialog. Tworzymy w kanałach komunikacji Jetsnatch przestrzeń do inspiracji i motywacji tych, którzy już wykorzystują kettle w treningu, ale także tych, którzy dopiero szukają swojego narzędzia do ćwiczeń. Wraz z zespołem Jetsnatch zaangażowaliśmy do współpracy kilkunastu ambasadorów, którzy ucieleśniają tę filozofię. Na potrzeby komunikacji zrealizowaliśmy też kilka sesji zdjęciowych i produkcji video, oraz zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy stronę internetową.  

Premiera aplikacji Jetsnatch planowana jest na sierpień 2022 roku (przy czym pełen system wraz z czujnikiem ma być dostępny na rynku w kolejnym roku), aktualnie rozwiązanie jest w fazie testów. My aktywnie prowadzimy komunikację, a w połowie kwietnia miała miejsce premiera świeżo ukończonego spotu, który już teraz można zobaczyć w mediach społecznościowych. W pierwszych 2 dniach od publikacji spot obejrzało blisko 200 tysięcy osób. A to dopiero początek. 

To co?  
Why do you train? 

Gdzie możecie znaleźć Jetsnatch?