Wywołaliśmy ogromne zainteresowanie, a spośród ponad 50 nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy 3 osoby, które zasilą działy designu, komunikacji oraz strategii i będą z nami działać przez najbliższe 3 miesiące!

Program stażowy 3 x 3 x 3 w Wills Integrated to przyspieszona szkoła branży. Zakwalifikowane osoby mają szansę uczyć się tajników marketingu na żywych projektach, poznając pracę z różnych perspektyw i czerpiąc doświadczenie od specjalistów. – Program przemyślany jest tak, żeby nie był tylko krótką przygodą w agencji, ale przy obopólnej chęci przerodził się w dłuższą współpracę. Mamy nadzieję, że po stażu te osoby dołączą do zespołu – Kamil Kubicz, COO w Wills Integrated.

Znaleźć osoby pełne pasji

Informacja o programie trafiła na Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet SWPS oraz na media społecznościowe.
– Zależało nam na dotarciu do osób, które nie tylko studiują kierunki związane z obszarem naszej działalności, ale przede wszystkim są pełne pasji, kreatywne i chcą się rozwijać – mówi Wiktor Pastucha, CEO Wills Integrated.

Opracować strategię, stworzyć kreację graficzną, zaplanować komunikację dla marchewki lub ogórka

Studenci i absolwenci najczęściej nie mają jeszcze bogatego CV, ale to nie tego szukaliśmy. Zależało nam na konkretnych umiejętnościach. Chcieliśmy, by przekonali nas do siebie swoją osobą, podejściem do pracy i pomysłami. Stąd też każdy zainteresowany dostał do wykonania zadanie – opracowanie strategii, stworzenie projektu graficznego oraz zaplanowanie działań komunikacyjnych dla… jednego z warzyw! W sumie otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń. – Wszystkie prace charakteryzował wysoki poziom. To, co zrobiło na mnie wrażenie, to połączenie dobrego researchu i znajomości narzędzi pracy stratega z wrażliwością na trendy społeczne i kulturowe. Kandydatki potrafiły wyciągnąć konkretne wnioski i na ich podstawie opracować rzeczowe rekomendacje, które poparte były punktem widzenia i emocjami grup docelowych, które wskazaliśmy w briefie – przyznaje Wojciech Bzdyk, szef działu strategii. Pozytywnie o poziomie prac wypowiada się także Jerzy Kroplewski, zarządzający działem designu. – Nie spodziewałem się aż tak wysokiego poziomu nadesłanych prac. Co ciekawe, wszyscy kandydaci mieli już jakieś portfolio – dodaje Jerzy.

Potrójna dawka pasji i kreatywności

Do zespołu strategów dołącza Marta Szczygieł. To studentka IV roku komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim, którą napędza pasja i chęć angażowania się w nowe projekty. Z Wills Integrated już zetknęła się w przeszłości, ponieważ uczestniczyła w zajęciach prowadzonego przez naszego specjalistę – Kubę Żołnowskiego. Dział komunikacji zasili Angelika Kulas. Studiuje komunikację i media (specjalność – kreowanie mediów) na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS. Jako nastolatka angażowała się w wolontariat, a konieczność nagłaśniania charytatywnych akcji poskutkowała zainteresowaniami komunikacją i marketingiem. Z kolei zespół desingu wzmacnia Karolina Przybysz, studentka I roku communication design. Choć nie była przekonana co do swoich szans na zdobycie stażu, to zaryzykowała i tuż przed północą ostatniego dnia przyjmowania zgłoszeń przesłała nam swoją aplikację.

Perspektywiczne 3 miesiące

Teraz przed nami sporo wspólnych projektów, doświadczeń i nauki. Ten staż będzie dość wyjątkowy, bo realizowany w trybie hybrydowym z uwagi na obostrzenia związane z pandemią. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to żadną barierą dla stażystek.  Wcześniejsze programy po 3 miesiącach zmieniały się w długą współpracę z ich uczestnikami. Dowodzi to, że nasze działania związane z procesem rekrutacji, jego zaadresowaniem i wdrażaniem stażystów są optymalnie przemyślane. Czy tym razem będzie podobnie? Podzielimy się wnioskami oraz informacjami za kwartał!